"To je taková ženská práce..."

2. července 2018 v 21:14 | liebeN |  Vylité srdéčko
Máte v sobě taky takového tichého tolerantního človíčka, který vám pomáhá udržet si nadhled a jednat s chladnou hlavou? Který drží na uzdě urážky a výbuchy vzteku...

A stalo se vám někdy, že tenhle človíček najednou zmizel?


Dobře, možná ne úplně zmizel, ale z neopatrnosti popustil uzdu, pootevřel stavidla a zadržovaný vztek pronikl v několika ostrých slovech ven, aby se zabodl do své oběti. V lepším případě do někoho cizího (možná ještě v diskuzi na internetu).
V horším do blízké osoby.

Protože občas i blízká osoba vypustí z pusy něco, co vás rozpálí do běla. Klidně i prkotina. Jako kupříkladu: "To je taková ženská práce, to já dělat nebudu..."

A proč ne? Čím je to tak hrozně "ženské"? A co je teda chlapská práce? Ženská může sekat zahradu, štípat dříví, měnit žárovky, spravovat rozbité spotřebiče a poličky, v případě potřeby třeba i opravit střechu, ale chlap nemůže uvařit, utřít prah, vyprat, vyžehlit...

Proč?

Protože to je ženská práce?

A ostatní výše zmíněné věci jsou teda chlapská nebo ženská práce? Asi je to nakonec stejně jedno, páč chlap je stejně nebude dělat, "protože vydělává víc".

Jak je možné, že žena v dnešní době zvládne mít fyzicky náročné zaměstnání a starat se k tomu o dům a o děti, ale chlap má pocit, že se nadřel až až a tak není třeba, aby doma s něčím pomohl? A pak má ještě takovýhle kecy...


Na tohle téma existuje určitě milion článků a nemá cenu se nad tím zbytečně rozčilovat (jako například nad politikou). Samozřejmě nemůžeme házet všechny muže a ženy do jednoho pytle. Ale z médií se na nás valí zprávy typu:

"Samozřejmě, že ženy musejí vydělávat méně než muži. Protože jsou slabší, menší a méně inteligentní, musí také méně vydělávat," pravil polský europoslanec.

"To je tak nefér, že ženy po menopauze žijou," vypustil z pusy japonský poslanec.

"Odmítl se mnou ten problém řešit, protože jsem žena." - cizinka v Jižní Koreji.

A to pak stačí opravdu málo, aby vám všechny tyhle články prolétly hlavou a vás popadla chuť vraždit.Tolik z vylitého srdéčka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nauesin Nauesin | Web | 3. července 2018 v 11:30 | Reagovat

ach ty stereotypy... Myslím, že spousta lidí stále uvažuje tímto způsobem. Ale jsou naopak i lidi, třeba muži, kteří rádi vaří, pečí, dělají dorty, takové znám dva. Výjimky potvrzující pravidlo fakt existují c:

2 liebeN liebeN | Web | 4. července 2018 v 19:55 | Reagovat

[1]: Kéž by jich bylo co nejvíc. Taky bych chtěla znát nějakou takovou výjimku :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama