Je ze mě vysokoškolačka

29. srpna 2018 v 19:12 | liebeN |  Poznatky z vysoké školy
Od 28.8.2018 jsem oficiálně stala vysokoškolskou studentkou.Zápisu jsem se nemohla dočkat. Přesto den před ním jsem chytla celkem nerva. Chtělo se mi brečet, bolela mě hlava a v hrudi mě svíral pocit úzkosti. Příjemný to rozhodně nebylo, ale nejspíš díky tomu, že jsem si to prožila o čtyřiadvacet hodin dřív, v den zápisu jsem byla klidná.

Na vlak jsem musela brzy ráno. Hodně brzy. Odvážím se říct, že téměř mrzlo, a tak mi vyhřátý vlak přišel celkem vhod. Několikrát jsem přestoupila. Celou dobu jsem si četla Cestu třešňových květů (můžu doporučit, ta kniha je prostě skvělá <3)
Cesta tam mi utekla příjemně.

Cesta třešňových květů

Osm let jsem prožila zavřená doma. Doslova. Proto mým největším strašákem byla socializace. Mé zkušenosti byly zatím takové, že kdykoli jsem se měla někam začlenit, nikdy to moc nedopadlo. Tudíž jsem byla víc než překvapená, jak lehké to bylo, když došlo na lámání chleba. Než jsem došla do školy, měla jsem hned dvě nové kamarádky a konverzace nám nečinila nejmenší probém. Možná to bylo hlavně tím, že jsem byly na stejné lodi, ale i tak jsem se cítila líp, než bych se byla bývala cítila sama. Alespoň myslím.

Neměla jsem nejmenší tušení, jak bude celá "akce" probíhat a fronta přes celou chodbu mě docela dost vyděsila. Nakonec jsme ji ale nemuseli čekat celou. Všechny nás nahnali do posluchárny, přečetli nám pár základnich informací, které jsem si i tak mohli dost dobře vyhledat a pak jsme se chodili zapisovat ke stolkům podle příjmení. Skončilo to pomalu dřív, než to začalo.

Ale jo. Od té chvíle jsem se stala vysokoškolačkou. Těším se a zároveň mám strach.

I když cesta domů nebyla zdaleka tak příjemná jako cesta tam (a z představy, že ji budu absolvovat každý týden mi vstávají chlupy po celém těle) a i když by někdo mohl namítnout, že vysoká škola není žádný terno, pro mě je.

Pro mě je to velký životní krok. A ještě vůbec netuším, kam mě zavede.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bianca Bianca | Web | 29. srpna 2018 v 19:27 | Reagovat

Wow, určite je to veľká zmena. Držím ti palce na výške, ja asi tiež zažijem taký šok, keďže povedzme že som tiež už pár rokov zavretá...

2 liebeN liebeN | Web | 30. srpna 2018 v 20:40 | Reagovat

[1]: Děkuju :) Taky ti budu držet pěsti! I přes ten slibný začátek mám tušení, že to bude tvrdý :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama